Parken Open vell blåst!

ADGT 2018 er i gang

Lørdag 19. mai gjennomførte 19 håpefulle disk-golfere Parken Open i litt varierende vær. Lette regnbyger og litt vind, men eller fine forhold. Det stilte deltagere i 3 klasser. De fleste fra arrangørklubben Bodø Frisbeeklubb, men med god deltagelse også fra Beisfjord og Tromsø.

I klassen for Rekreasjon var det Thomas Hagen som dro i land en solid seier foran Runar Johansen og Martin Lillejord. I Dameklassen kastet Marthe Nicolaysen seg inn til en klar seier foran Marte Kufaas. Mens i klassen Open var Stefan Kvarv egentlig aldri truet. Han tok ledelsen omtrent fra første kast, og beholdt den helt inn, foran Alexander Mathisen som jobbet inn en andreplass etter en sterk sisterunde, og med Frank Norman på tredjeplass.

CTP ble vunnet av Christian Qvam og Marthe Nicolaysen.

Parken Open var generøst støttet med CTP-premier fra Frisbeebutikken.no (Følg dem på facebook), som også er ADGTs hovedsamarbeidspartner. BAMA stilt med frukt og Baker Olsen med bagetter. Tusen takk til våre velvillige støttespillere!

Med dette er Arctic Disc Golf Tour i gang! Første av totalt 5 turneringer er gjennomført. Neste ADGT er Beisfjord søndag 3. juni. Det blir et rotterace mot å ta innpå ledelsen de tre på topp i hver klasse. Og kanskje vi i Beisfjord kan få se en juniorklasse i gang også? Følg med i neste runde!

  • ADGT 2018
    • Parken Open
      • Runde 1
      • Runde 2
      • Runde 3
    • Beisfjord
      • Runde 1
      • Runde 2
    • Storjord
      • Runde 1.
      • Runde 2.
      • Runde 3.
      • Runde 4.
    • Bratten Open
      • Runde 1.
      • Runde 2.
    • Skjerstad - Heia Open
      • Runde 1
      • Runde 2
Parken OpenBeisfjordStorjordBratten OpenSkjerstad - Heia OpenTotal
Open (31)
1 Roger Karlsen119116111102122570
2 Stefan Kvarv10510788107407
3 Bent-Wilhelm Johansen131123101126481
4 Christian Qvam121119106137483
5 Alexander Mathisen115102113330
6 Andreas Lillejord118114123355
7 Frode Kvarv135126108369
8 Karl L. Kleve119106148373
9 Frank Normann11795212
10 Borgar Kvammen130106236
11 Hans-Henrik Grøn126117243
12 Markus Fosseli120140260
13 Jøran Eriksen103103
14 Kristoffer Pedersen113113
15 MATS NORDBØ114114
16 Lasse Haldorsen115115
17 Jostein Fossbakk114114
18 Åge Kristoffersen113113
19 Magnus Gryt121121
20 Roy Indrevoll117117
21 Stian Kristiansen122122
22 Isak Ljønes124124
23 Per Kristoffersen116116
24 Thor Olav Lyngedal121121
25 Alex Nilsen123123
26 Sindre Solberg Eng129129
27 Thomas Pettersen131131
28 Stig Losnedahl136136
29 Filip Myhr132132
30 Tom Egil Lundli133133
31 Tommy Wik137137
Dame (2)
1 Marthe Nicolaysen142143157442
2 Marte Kufaas162162
Rekreasjon (9)
1 Runar Johansen142131132112517
2 Thomas Hagen136114159409
3 Dennis Jensen154147141442
4 Ruben Kristoffersen106106
5 Kristoffer Jakobsen127127
6 Stig Setså126126
7 Torstein Mellem131131
8 Kent Nicolaysen146146
9 Martin Lillejord147147
Junior (1)
1 Sebastian Tarek Jakobsen154154

About the author

Bodø Frisbeeklubb

View all posts